همچنین خواص متعددی برای سلامتی دارد. در ادامه به معرفی مهمترین خواص ژل رویال می پردازیم. با ما همراه باشید.

ژل رویال چیست؟

در کنار عسل و گرده گل، ژل رویال از مهمترین فرآورده های زنبور عسل به شمار می رود. همانطور که گفته شد، این ماده طبیعی دارای خواص بی نظیری از نظر درمانی، تقویتی و زیبایی می باشد. در واقع ژل رویال به 2 منظور تهیه می شود. اول اینکه این ماده طبیعی غذای اصلی برای پرورش لاروها در 3 روز ابتدایی است و دوم اینکه غذای ملکه زنبور تا آخر عمر می باشد. 

ژل رویال ماده ای شیری رنگ است که فساد پذیری بالایی دارد. این ژل حساسیت بالایی در مقابل نور، هوا و دما دارد. ژل رویال را باید در ظرف های تیره رنگ و دور از نور خورشید نگهداری نمود. درب ظرف را به خوبی بسته و در فریزر قرار دهید. در غیر این صورت ژل رویال فاسد می گردد. بهترین روش مصرف ژل رویال در طولانی مدت، ترکیب آن با عسل طبیعی می باشد.

ژل رویال دارای مواد مغذی مورد نیاز برای بدن مانند انواع ویتامین های گروه B، مواد معدنی، اسید فولیک و ... است.

ژل رویال را با نام های ژل سلطنتی، رویال ژل، اکسیر جوانی و ژل زنبور می شناسند. 

خواص ژل رویال 

ژل رویال خواص بی نظیری برای سلامتی افراد دارد. از جمله این خواص می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- درمان کم خونی

2- کاهش وزن

3- افزایش سوخت و ساز بدن

4- جلوگیری از سرطان

5-  درمان دیابت 

اما مهمترین خواص این ماده ارزشمند برای پوست و درمان ناباروری در زنان و مردان می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم. 

6- ژل رویال و درمان ناباروری

یکی از خواص بی نظیر ژل رویال، درمان ناباروری در زنان و مردان می باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته، وجود ماده رویالاکتین در ژل رویال باعث این اثر گذاری می شود. مصرف ژل رویال در مردان باعث افزایش تحرک اسپرم ها و بالا رفتن امکان باروری می گردد. همچنین سلامت تخمک ها را به همراه دارد. مصرف منظم و صحیح این ماده طبیعی و ارزشمند به زنان در باردار شدن کمک می کند. همچنین تعادل هورمون ها را تنظیم می نماید.  

ژل رویال در افزایش میل جنسی زنان و مردان تاثیر شگفت انگیزی می گذارد. 

7- ژل رویال و پوست

ژل رویال دارای خاصیت مرطوب کنندگی می باشد. به همین دلیل از پوست در برابر کم آبی بدن محافظت می کند و التهاب را کاهش می دهد. اسیدهای آمینه جزئی از کلاژن هستند که پوست را محکم نگه می دارند. از خواص ژل رویال برای پوست می توان به شفافیت، مرطوب کنندگی، بهبود چین و چروک، کاهش چربی پوست و جوان سازی پوست اشاره کرد. همچنین ژل رویال دارای خواص آنتی بیوتیکی و ضد قارچی می باشد.  

توجه

برای خرید ژل رویال اصل به فروشگاه معتبر مراجعه کنید.

منبع : عسل طبیعی آراماس